Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Doğru Sütyen Seçimi Neden Önemlidir?
09.06.2023

Doğru Sütyen Seçimi Neden Önemlidir?

Doğru Sütyen Seçimi Neden Önemlidir?

Vücut şekli ve bedensel farklılıklar göz önünde bulundurularak yapılacak olan doğru sütyen seçimi gün boyunca dışarıda rahat bir şekilde kadınların hareket etmesi için elverişli ortamı sağlar. Doğru bir kıyafet seçimi kadınların nasıl girdiği ortamda özgüvenli ve şık bir şekilde görünmesine yardımcı oluyorsa, sütyen seçimi de gün içinde daha rahat hissettirir.

Doğru Bir Sütyen Seçmek İçin

Kadınların kendi bedenini tanıması doğru sütyen seçimi için önemli olan detaylardan birisidir. Kendi bedenini iyi tanıyan ve bu şekilde sütyen seçimlerini yapan kadınların giysileri üzerinde daha güzel ve daha doğru bir formda durur.

Bedene tam olarak oturmayan, çok küçük yahut çok büyük formdaki sütyen modelleri omuz ve sırt ağrılarına neden olabileceği gibi cilt üzerinde tahribata neden olabilir. Sürekli belirlenerek her daim aynı formda tercih edilen sütyen modellerinin hamilelik, menopoz ve emzirme durumlarında değişebilmesi normal olarak karşılanmalıdır.

Doğru Sütyen Bedenini Hesaplama

Göğüs ölçümü doğru bir sütyen seçmek için önemli adımlardandır. Göğüs altı çevresini ölçmek için öncelikle mezurayı memenin altındaki hattan doğruca göğüs kafesi çevresi boyunca ölçülür. Bu değer sütyenin değerini belirten hesaplamadır.

Göğüs çevresini ölçmek için ise, memelerin en ön ve geniş kısmından mezura ile baştan sonra geçerek ölçüm not edilir. Eğer göğüsler çok sarkık değilse tam meme ucu baz alınarak yapılan ölçüm en doğru ölçüyü verecektir.

Göğüs Ölçüsü Değerleri

Göğüs ölçüsü ''Cup'' yani Türkçe kap terimi ile ifade edilir. A, B, C, D terimleri ile belirtilen göğüs ölçüsünde en küçük olan kap A'dır. En büyük göğüs kap ölçüsü ise DD ve E olarak belirlenmiştir. Sütyen kup ölçüsünün en doğru halini bulmak için göğüs altı çevresi ve göğüs çevrisinin farkı baz alınır. Bulunan değerlere göre 75A, 75B veya 80A şeklinde  doğru sütyen bedenleri belirlenir.

Göğüs Tipine Göre Doğru Sütyen Seçimi

Göğüs tipi de vücut tipinde olduğu gibi her kadında farklıdır. Bu sebeple de herkesin sütyen seçimi farklı boy ve ebatlarda olur. Yani bir kişide görünen ve beğenilen sütyen alındığında aynı o kişide durduğu gibi durmayabilir. Seçilen sütyen modelleri kıyafetteki duruşu, rahatlığı ve postürü etkileyen önemli bir detaydır. Doğru bir sütyen modeli seçimi yapabilmek adına göğüs tipini bilmekte yarar vardır.

Yaşa Göre Doğru Sütyen Seçimi

Göğüsler her daim aynı şekilde kalmaz. Yaş değiştikçe göğüslerde de birtakım değişmeler meydana gelir. Bu nedenle doğru bir sütyen seçimi yapabilmek için belirli bir yaştan sonra değişen göğüs durumlarını listeye eklemekte ve bu şekilde sütyen seçmekte önemli kriterler arasındadır.

 

Blog Son Eklenenler
Dolgulu Sütyen Modelleri: Konfor ve Şıklığın Buluşma Noktası
Dolgulu Sütyen Modelleri: Konfor ve Şıklığın Buluşma Noktası Giyim dünyasının vazgeçilmez parçalarından biri olan sütyen, kadınların hem günlük hayatta hem de özel günlerde kullanmayı tercih ettiği önemli iç giyim ürünlerindendir. Peki, dolgulu sütyenler nedir ve neden bu kadar popülerdir? 
Devamını Oku
Yeni Anneler İçin Lohusa Pijama Takımı Modelleri
Yeni Anneler İçin Lohusa Pijama Takımı Modelleri Yeni doğum yapan lohusa kadınların iyileşme dönemine kadar pijama takımı kullanmaları gerekir. Lohusa pijama takımlarının ise doğum yapan kadınları rahatsız etmeyecek esneklik ve bol kesim özelliklerde bulunması gerekir. Ayrıca üşütmeyi engelleyecek kumaşlardan üretilmesi şarttır. Yeni anneler tarafından tercih edilebilecek   lohusa pijama takımı   modelleri şunlardır; Kalp baskılı pijama takımları Dantelli üçlü pijama takımları Puantiyeli üçlü pijama takımları Çiçek baskılı pijama takımları Viskon pijama takımları Lohusa pijama takımları beden ve renk yelpazesi geniş ürünlerdir. S, M, L ve XL beden seçeneklerine sahip olan takımların yeni anneler tarafından uygun beden ölçüsünde alınmaları mümkündür.
Devamını Oku
Straplez Sütyen Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Straplez Sütyen Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler Gün içerisinde kadınların risksiz kombinler yaparken seçtiği sütyen seçimleri bazı durumlarda özellikle de özel günlerde giyilecek dekolteli kıyafetlerde işe yaramaz. Bu noktada öne çıkan sütyen modellerinden birisi olan   straplez sütyen   dekolteli kıyafetlerin giyinilmesi gereken günlerde üst bedenin formunu ön plana çıkartır ve kadınların kombinleri daha özgüvenli taşımasına yardımcı olur.
Devamını Oku
Büyük Göğüslü Kadınlar İçin Toparlayıcı Sütyen Modelleri
Büyük Göğüslü Kadınlar İçin Toparlayıcı Sütyen Modelleri İnsan vücudundaki her bir uzuv ve organ yaş ilerlemesine bağlı olarak şekil değiştirir. Bu tüm değişkenlere de kadın organlarından olan göğüslerde dahildir. Göğüslere ne kadar iyi bakılırsa bakılsın kadınların belirli yaşlarından sonra deformeye uğrayan bedensel uzuvları arasında yer alır. Göğüsleri büyük ve sarkık olan kadınların öncelikle sütyen seçerken   toparlayıcı sütyen   modellerinden seçimler yapması gerekir.
Devamını Oku
Doğru Sütyen Seçimi Neden Önemlidir?
Doğru Sütyen Seçimi Neden Önemlidir? Vücut şekli ve bedensel farklılıklar göz önünde bulundurularak yapılacak olan   doğru sütyen   seçimi gün boyunca dışarıda rahat bir şekilde kadınların hareket etmesi için elverişli ortamı sağlar. Doğru bir kıyafet seçimi kadınların nasıl girdiği ortamda özgüvenli ve şık bir şekilde görünmesine yardımcı oluyorsa,   sütyen   seçimi de gün içinde daha rahat hissettirir.
Devamını Oku
Çeyiz Alışverişinin Vazgeçilmez Ürünleri
Çeyiz Alışverişinin Vazgeçilmez Ürünleri Evlenecek olan kişilerin alışveriş yapmaları gerekir. Ev eşyalarından giyim ürünlerine kadar pek çok eşya bu alışveriş sırasında satın alınır. Çeyizlik alışveriş yapılırken ürün seçiminde ise kullanışlılık ve uzun ömürlülük aranır. Böylelikle yaptıkları alışveriş esnasında aldıkları eşyaları yeni evli çiftler uzun süre kullanma imkanı bulurlar. Çeyiz alışverişinin vazgeçilmez ürünleri ise şunlardır; İç çamaşırı takımları Sütyenler Pijama takımları Termal içlikler Kombinezon ve jüponlar Erkek iç çamaşırları Çeyizlerde mutlaka bulunması gereken ürünler Anıl İç Çamaşırı firmamız aracılığıyla satın alınabilir. Markamıza ait ürünlerde renk ve model çeşitliliği fazla olduğu için çiftlerin aradıkları ürünü bulmaları ve satın almaları mümkün olur.
Devamını Oku
Küçük Göğüslüler İçin Dolgulu Sütyen Modelleri
Küçük Göğüslüler İçin Dolgulu Sütyen Modelleri İç çamaşırları özellikle kadınların üzerine giydiği, giyeceği kıyafetleri ve rahatlığını doğrudan etkileyen unsurlar arasında bulunur. Günümüzde kadınların çoğu nasıl bir iç çamaşırı, sütyen modeli seçeceğini bilemez durumda. Kadın iç çamaşırlarında bu noktada en önemli seçim yapılması gereken çamaşırlardan birisi sütyenlerdir. Kıyafet seçimine gösterilen özenin daha fazlası sütyen seçiminde de gösterilmelidir. Çünkü yanlış bir sütyen seçimi kıyafetin de yanlış bir biçimde algılanmasına neden olur.
Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.